Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Severovýchodní Francie

 

              technický pokrok, krásná architektura, dědictví mnichů a proslulé víno….

 

PUTOVÁNÍ SEVEROVÝCHODNÍ FRANCIÍ – ALSASKO, BURGUNDSKO A FRANCHE-COMTÉ

 

Termín: dle dohody

Cena:

Program:

  1. den –  odjezd z ČR cca v 18h, noční přejezd přes Německo do Francie
  2. den – ráno příjezd do Burgundska. Náš program začneme v městečku BEAUNE, prohlédneme si zdejší gotický špitál s překrásným nádvořím a arkádami. Burgundské víno zná už po staletí celý svět, proto budeme pokračovat známou route de vin – cestou vína a zastavíme se i v jednom rodinném vinařství. Pak nás čeká ještě prohlídka centra burgundské metropole DIJONU. Projdeme se starým městem s hrázděnými domy, katedrálou Notre Dame a kostelem svatého Michala. Prohlédneme si Palác burgundských vévodů (Musée des beaux arts, vévodská hrobka) a povíme se o „burgundském zlatém století“. Odpočineme si v krásném městském parku Darcy a nezapomeneme ani na dvě dijonské speciality – perník a hořčici.
  3. den – ráno po snídani pojedeme do ALÉSIE, kde se ponoříme do dávné historie a připomeneme si boj Galů s Římany (viděli jste filmy o Astérixovi a Obélixovi?). Pak budeme pokračovat do jedné z nejhezčích francouzských vesniček FLAVIGNY, kde se natáčel film „Čokoláda“, podíváme se také do výrobny známých anýzových bonbonků. Poté na nás čekají dva architektonické skvosty: bývalé cisterciácké opatství FONTENAY a benediktinské VÉZELAY, jehož basilika Maří Magdaleny je dodnes výchozím bodem poutníků, kteří se vydávají na několik set kilometrů dlouhou svatojakubskou cestu.
  4. den – dnes se nejprve zastavíme v BELFORTU. Projdeme se k pevnosti postavené maršálem Vaubanem, která je mimo jiné známá svým lvem vytesaným ve skále. Pak budeme pokračovat do MULHOUSE, kde si prohlédneme jednu z nejhezčích a největších automobilových sbírek v Cité de l´Automobile. Na závěr dne nás čeká malebný alsaský COLMAR kde se projdeme křivolakými uličkami s krásnými hrázděnými domy.
  5. den – alsaskou vinařskou cestou s krátkou zastávkou v malebném vinařském městečku Ribeauvillé dojedeme do STRASBOURGU – evropské metropole. Projdeme se městem – katedrála Notre Dame s astronomickým Orlojem, čtvrť Petite France, Ponts couverts – a zajedeme se podívat i k budovám evropských institucí. Můžeme autobusem nebo projížďkou lodí po řece Ill. Odpoledne se vydáme na cestu domů, dojezd cca ve 23h.

 

Cena zahrnuje dopravu autobusem (audio, video, WC), 3x nocleh se snídaní v hotelu Formule 1, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné dle programu cca 25€