Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Paříž a zámky na Loiře

Termín: dle dohody

Cena: 7 400 Kč

Program:

  1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do Francie.
  2. den – největším zámkem na Loiře je CHAMBORD, má 440 místností a 365 komínů. S velkolepou přestavbou původně loveckého zámečku započal proslulý „kníže renesance“, francouzský král František I. a dokončil ji až „král slunce“ Ludvík IV. Po prohlídce budeme pokračovat do BLOIS – prohlídka zámku s unikátním známým točitým schodištěm a sálem Generálních stavů. Víte, že právě zde básník François Villon napsal svou slavnou baladu? Dále procházka historickým centrem města (radnice, katedrála sv. Ludvíka).
  3. den – zámkem „šesti žen“ je nazýván CHENONCEAU. Zámek obývala královna Kateřina Medici i milenka jejího manžela Jindřicha II., Diana z Poitiers. Zámeckým křídlem postaveným přes řeku Cher procházela za 2. světové války demarkační linie. Zámek je obklopen nádhernými zahradami a Gustav Flaubert ho oslavoval jako „ přelud vznášející se ve vzduchu a na vodě“. Dalším královským  sídlem je zámek v AMBOISE, v kapli sv. Huberta je pochován Leonardo da Vinci, který přijal pozvání Františka I. a poslední roky svého života strávil právě zde. Žil na nedalekém zámečku CLOS-LUCÉ, kde si dnes můžeme prohlédnout modely jeho vynálezů zkonstruované podle jeho skic.
  4. den – katedrála v CHARTRES patří k nejkrásnějšíma a architektonicky nejcennějším ve Francii. Odpoledne zamíříme do VERSAILLES – přepychového královského sídla s krásnými rozlehlými zahradami. Vpodvečer dojedeme do PAŘÍŽE a zastavíme se ještě v moderní čtvrti La Défense.
  5.  den – PAŘÍŽ – seznámení s metropolí – okružní jízda městem, levý břeh: Montparnasse, Mosquée de Paris, Institut du Monde Arabe, Bibliothéque nationale François Mitterand,  pravý břeh: Opéra Bastille, Opéra Garnier, Madeleine, Louvre, Place de la Concorde, Champs Élysées, Arc de Triomph. Pak se projdeme po Ile de la Cité – místu, kde se začaly psát dějiny Paříže. Prohlédneme si slavnou katedrálu Notre Dame a unikátní Sainte Chapelle. Pokračovat budeme Latinskou čtvrtí – Sorbonna, Panthéon, Lucemburské zahrady. Vpodvečer zamíříme na Montmartre. Projdeme se místy, kde si dávali dostaveníčko slavní umělci, kde Picasso maloval své Avignonské slečny, kde Maraisův „Muž“ prochází zdí, ke kavárně Au Lapin agile, Place de Tertre a bazilice Sacré – Coeur. Uvidíme samozřejmě i lopatky Moulin Rouge. Možnost projížďky lodí po Seině.
  6. den – PAŘÍŽ – ráno vyjedeme na Eiffelovku. Pak se vydáme procházkou na slavná Les Champs-Élysées, na náměstí Concorde a do Tuilerijských zahrad. Následuje návštěva galerie Louvre. A na závěr ještě Forum Les Halles, bývalé Zolovo „břicho Paříže“, dnes moderní nákupní čtvrť. Uvidíte i renesanční kostel sv. Eustacha a moderní budovu Pompiduova kulturního centra. Večer odjezd z Paříže.
  7. den – dopoledne příjezd do ČR.

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio.video), 4x nocleh se snídaní v hotelu Formule 1, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

Cena neobsahuje: vstupné do navštívených objektů cca 50€ – zámky dle programu, Eiffelovka, loď