Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Francie – jižní

Na vytvoření obrazu jižní Francie se podíleli už staří Římané, najdeme zde jak vlivy italské, tak španělské, je to kraj od milostné poezie trubadúrů až po Fréderica Mistrala odjakživa spjatý s literaturou, kraj vůní a barev s nekonečnými levandulovými lány, kraj, jehož krása a magické světlo přitahovaly mnohé věhlasné malíře.

Připravili jsme pro vás několik tematických cest – do Provence, na Azurové pobřeží, do Languedocu a Roussillonu. Regiony můžete navštívit i společně v rámci jedné cesty. Máme hvězdicové poznávací zájezdy i delší, podrobnější programy, specializované cesty se zaměřením na literaturu a výtvarné umění – s pracovními listy a výtvarnými dílnami.

Ubytování je možné zajistit v hotelích Fomule 1 či Ibis Budget nebo Bed and Breakfast. Stále více využíváme také studentské „auberge de jeunesse“ s příjemnou atmosférou, které jsou v pěším dosahu centra města. Při hvězdicových programech doporučujeme ubytování v kempu v blízkosti pláží.

U tohoto typu ubytování vždy garantujeme nové typy mobilhomů, s příjemným interiérem, vybavené samozřejmě příslušenstvím a kuchyňským koutem.

Nabízíme také zájezdy s výukou francouzštiny. Úspěšně spolupracujeme s jazykovou školou Accent Français v Montpellier. Výuku doplňujeme poznávacími výlety s exkurzemi s kontaktem s rodilými mluvčími, například při návštěvě ústřicové farmy.

Stejně jako u ostatních cest i zde nabízíme možnost vypracování programu „na míru“, tak aby přesně odpovídal vašim představám – délka kurzu / počet vyučovacích hodin, typ ubytování – v hotelu nebo v kempu u moře, ve spolupráci se školou Accent nabízíme i ubytování v rodinách.