Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Belgie a Nizozemsko

vydejte se po stopách klasického i moderního umění, za historií dávnou i moderní, za vítězstvími i prohrami, uvidíte krásnou krajinu protkanou grachty a větrnými mlýny, ohromí vás krása bohatých flanderských měst, ochutnáte výborný sýr a čokoládu..  

 

BELGIE A NIZOZEMSKO

 

Termín: dle dohody

Cena: 6 900 Kč

Program:

  1. den – večer, cca kolem 21 – 22h odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo..

 

  1. den – naší první zastávkou bude Maastricht, nejstarší nizozemské město, o kterém Holanďané tvrdí, že vůbec není holandské. Projdeme se centrem s mnohými pamětihodnostmi: obě centrální náměstí Vrijthof s kostelem St Servaas a katedrálou St Jan a Markt s radnicí, gotický kostel St Janskerk ze 14. – 15. století, nejstarší dochovaná městská brána Helpoort, pevnost Fort St Pieter, dochované městské opevnění s rozsáhlým systémem důlních podzemních chodeb. Pak budeme pokračovat do Bruselu a projdeme se centrem belgické a evropské metropole. Uvidíte Královský palác i krásné náměstí Grande Place. Královská umělecká muzea nabízejí skutečné poklady (Rubens, Rembrandt, Cranach st., Bruegel st.).
  2. den – dopoledne Brusel – návštěva sídla Evropského parlamentu. Poté pojedeme do bývalého hanzovního města a střediska západních Flander – Bruggy. Projdeme se historickým centrem (náměstí Markt s tržnicí Halle a věží Belfried, kostel Panny Marie ze 13. století a další) a samozřejmě nesmí chybět obě chlouby města – čokoláda a flanderská krajka.
  3. den – nejprve Antverpy – prohlídka města, které bylo po staletí centrem diamantového průmyslu a obchodu a které je dnes kulturním střediskem belgických Vlámů (centrum města Grote Markt, Rubensův dům, Provinční muzeum diamantů.). Poté navštívíme královské město Den Haag: prohlídka nás zavede k Binnenhofu, jedné z nejvýznamnějších dominant města (původní hrad ze 13. století, dnes soubor několika budov, sídlo vlády i parlamentu), protestantskému kostelu sv. Jakuba Grote Kerk z 13. století, který je nejstarším kostelem ve městě, nebo k novogotickému Paláci míru, který je sídlem Mezinárodního soudního dvora.
  4. den – celodenní prohlídka nizozemské metropole Amsterdamu – centrem města je náměstí Dam s Novým kostelem, Královským palácem a mnohými dalšími honosnými správními budovami. Komplex domů Begijnhof vznikal od 14. století a je krásným příkladem nizozemské architektury. Rijksmuzeum s obsáhlou sbírkou Rembrandtových obrazů je nejnavštěvovanějším muzeem v zemi. Nezapomeneme ani na dalšího slavného malíře – Vincenta van Gogha. Můžeme také zavítat na květinový trh, projet se po grachtech (kanálech) nebo navštívit brusírnu diamantů. Večer odjezd, noční přejezd přes Německo do ČR
  5. den – ráno cca kolem 8h návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x ubytování se snídaní (studentský hostel nebo Ibis budget), komplexní cestovní pojištění včetně storno + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

Cena nezahrnuje: cca 40€ vstupné dle programu