Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Bavorsko

…nádherné alpské scenerie, romantická jezera a tajemný král Ludvík…….vydejte se s námi na

 

TOULKY ROMANTICKOU KRAJINOU BAVORSKA

Termín: dle dohody

Cena: 

1. den – ráno odjezd kolem 6h. Naší první zastávkou bude bavorská metropole MNICHOV. Projdeme se centrem města – ukážeme si rezidenci Wittelsbachů, původní středověký hrad, který byl dlouhá staletí přebudováván no reprezentační vévodské sídlo, jeho součástí je i Rezidenční muzeum a rokokové divadlo. Podíváme se na Mariánské náměstí, které bylo vždy centrem dění ve mě stě, jeho dominantou je neorenesanční Nová radnice. Symbolem města je katedrální Frauenkirche (Kostel Panny Marie), ukážeme si i nejstarší kostel sv. Petra. Velkým zážitkem pro nás jistě bude návštěva centra známé automobilky BMW – podíváme se do muzea, výstavních prostor, uvidíme novou správní budovu ve tvaru čtyřválce a bude-li nám štěstí přát, vezmou nás i na exkurzi do výroby. Podíváme se také k olympijskému areálu a krásný pohled na město se nám naskytne z 291m vysoké televizní věže Olympiaturm. 

2. den – nejprve si prohlédneme areál benediktinského kláštera ETTAL, především poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v barokním slohu. Pak zavítáme do známého horského střediska GARMISCH –PARTENKIRCHEN, projdeme si historická centra těchto dvou spojených městeček, kde na nás dýchne typická bavorská architektura a atmosféra. Zastavíme se i u skokanských můstků, které byly součástí olympijského areálu v roce 1936. Poté přejedeme k ledovcovému jezeru EIBSEE pod nejvyšší německou horu ZUGSPITZE (2962m). V případě příznivého počasí můžeme vyjet zubačkou a lanovkou nahoru a pokochat se nádherným pohledem na panorama téměř 400 vrcholků Alp, romantických údolí a jezer. (V případě nepříznivého počasí náhradní program dle dohody.)

3.den – nádhernou romantickou krajinou Bavorských Alp se vydáme po stopách krále Ludvíka II. a navštívíme jeho pohádková sídla: zámek NEUSCHWANSTEIN – velkolepý zámek s přepychovými interiéry vybudovaný na prvních alpských velikánech. Dále zámek LINDERHOF s krásnými zahradami s romantickými stavbami, jezírkem a umělou jeskyní. Pro jeho stavbu se Ludvík rozhodl poté, co mu při jeho pobytu v Paříži Napoleon III. ukázal Louvre a Versailles. Zastavíme se také v městečku Schwangau na břehu jezera Alpsee a u zámku HOHENSCHWANGAU, kde Ludvík vyrůstal. Poté se vydáme na cestu domů, návrat do Prahy cca ve 23h.

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 2x ubytování se snídaní ve studentském hostelu (jugendherberge, vícelůžkové pokoje), komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

Cena neobsahuje: vstupné + lanovka Zugspitze orientačně cca 40€  (BMW – Welt zdarma, Muzeum €6, závod €5, věž Olympiaturm € 2,50, Neuschwanstein – do 18 let zdarma, Linderhof (zámek + park) € 7,50, zubačka + lanovka €15-20)