Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Freiburg s výukou v jazykové škole

RÝNSKÉ TROJMEZÍ – Bádensko a Schwarzwald, Alsasko a švýcarská Basilej , s výukou němčiny v jazykové škole

 

Termín: dle dohody

Cena: 10 400 Kč

                                                                         

Program:

  1. den – ráno cca kolem 6h odjezd z Prahy, cesta Německem. Naší první zastávkou bude malebné lázeňské městečko Baden – Baden, přezdívané „letní rezidence Evropy“. Projdeme se jeho centrem s výstavními budovami včetně známého casina i kouzelným historickým parkem Lichtentaler Allee. Zážitky pak umocníme cestou horskou silnicí Schwarzwaldhochstrasse s vyhlídkovými zastávkami, například u jezera Mummelsee. Dojezd do Freiburgu, ubytování a večeře.
  2. den – dopoledne výuka v jazykové škole (4 vyučovací hodiny). Odpoledne si prohlédneme Freiburg. Uličky centra jsou protkány množstvím potůčků, které dříve zásobovaly město vodou i odváděly dešťovou vodu ven z města. Historie města sahá až do 11. století a nachází se zde také jedna z nejstarších německých univerzit. Procházka městem nás zavede na Radniční náměstí i ke slavné katedrále.
  3. .den – dopoledne výuka v jazykové škole (4 vyučovací hodiny). Odpoledne se vydáme na druhý břeh Rýna a zjistíme, kolik má dnes francouzské Alsasko s Německem společného. Do rytířského světa se ponoříme při prohlídce impozantního hradu Haut-Koenigsburg. A pak projedeme známou alsaskou vinařskou cestou až do malebného Colmaru, kde se projdeme uličkami s pestrými hrázděnými domy.  
  4. den – dopoledne výuka v jazykové škole (4 vyučovací hodiny). Odpoledne zavítáme do švýcarské Basileje, významného historického a kulturního střediska a jediného švýcarského přístavu – město leží, jak jinak, na řece Rýn. Při procházce městem uvidíme gotickou bránu Spalentor, symbol města, náměstí Marktplatz s radnicí i katedrálu Munster z tmavě červeného pískovce.
  5.   den – odjezd z Freiburgu. Prohlídka Stuttgartu, hlavního města Bádenska – Wurtemberska, velkého průmyslového střediska. Projdeme se k zámku Ludwigsburg, jedné z největších barokních evropských rezidencí s krásnými zahradami, vyjdeme na kopec Bierkenkopf – nejvyšší místo ve městě s krásným výhledem a podíváme se do muzea automobilky Porsche, která ve městě sídlí. Po prohlídce odjezd do Prahy, plánovaný příjezd cca ve 23h.

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 4x ubytování s polopenzí ve studentském hostelu, 12 hodin výuky němčiny v jazykové škole, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 20€