Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Jižní Francie – Provence

na vytvoření obrazu jižní Francie se podíleli už staří Římané, je to kraj od milostné poezie trubadúrů až po Fréderica Mistrala odjakživa spjatý s literaturou, jeho krása a magické světlo přitahovaly mnohé věhlasné malíře, vydejte se i vy za poznáním krásných míst

 

JIŽNÍ FRANCIE – PROVENCE

 

TERMÍN: dle dohody                                                                     CENA: 7 400 Kč

PROGRAM:

   1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd Německem.
   2. den – nejprve se zastavíme u aquaduktu Pont du Gard, který Římané pokládali za jeden z nejlepších důkazů o velikosti své říše. Poté pojedeme do Avignonu – projdeme se historickým centrem, prohlédneme si impozantní papežský palác, ve kterém se odehrály události významné i pro naše dějiny a zatančíme si na známém mostě sv. Bénezeta..
   3. den – se vydáme do Aix-en-Provence, města, které je  nerozlučně spjato s otcem moderního malířství Paulem Cézannem, navštívíme jeho ateliér a vyhlídku na slavnou horu Sainte Victoire, kterou ztvárnil asi na šedesáti obrazech. Zkusíme ji namalovat také? V centru města, založeného Římany na počátku druhého století se projdeme po slavném Cours Mirabeau s nádhernými fontánami. Při pohledu na Les Baux -de-Provence. je těžké říct, kde končí skála a kde začíná hrad. Procházka opevněnou vesničkou s prohlídkou „Muzea Santons“ – betlémových figurek.V Saint Rémy de Provence si připomeneme pobyt Vincenta van Gogha a zavítáme do lisovny olivového oleje.
   4. den – baštou provensálských tradic je Arles, najdeme zde také hodně římských památek, nádherný románsko-gotický kostel sv. Trofima. Byť zde dnes není ani jediný jeho obraz, určitě si připomeneme pobyt malíře Vincenta van Gogha. A můžeme s trochou nadsázky říci, že je největším ve Francii, neboť k němu katastrálně patří přírodní park Camargue. Nádherná krajina, bílé koně, černí býci, růžoví plameňáci, typické rybářské chýše „cabanes“, městečko Saintes-Maries-de-la-Mer. Možnost projížďky lodí. Zastavíme se také v opevněném Aigues-Mortes, odkud francouzští rytíři vyplouvali na křížové výpravy.
   5. den – na závěr na nás čeká prohlídka Marseille – prohlédneme si centrum s přístavem, katedrálou a třídou La Canebière, projdeme se také k poutnímu kostelu námořníků Notre Dame de la Garde. Lodí se vypravíme na nedaleký ostrov Frioul a při plavbě uvidíme také ostrůvek If, v jehož pevnosti byl vězněn hrdina románu hrabě Monte Christo.
   6. den – v dopoledních hodinách návrat do ČR.

    

   Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x nocleh se snídaní v hotelu Formule 1 nebo ve studentských auberge de jeunesse, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

   Cena neobsahuje: vstupné – orientačně cca 40€ (Avignon, Arles, sentier des Ocres, projížďka lodí v Camargue, výlet na If)

   v případě zájmu nabízíme možnost zajištění večeří