Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Normandie a Bretagne

 

…krásy atlantského pobřeží, ústřice i architektonické klenoty na vás čekají, vydáte-li se s námi na cestu z Prahy až na „konec světa“, do francouzských krajů

 

N O R M A N D I E  a  B R E T A G N E

 

Termín: dle dohody

Cena: 7 900 Kč

 

Program:

  1. den – odjezd v odpoledních hodinách (cca kol. 16h), noční přejezd Německem.
  2. den – naší první zastávkou bude Giverny, malá vesničce v údolí Seiny. Obytný dům Clauda Moneta, který zůstal takovým, jakým byl za časů „Mistra impresionismu“, s nádhernou zahradou je doslova poutním místem všech milovníků umění hlavní město Normandie – Rouen. Projdeme se historickým jádrem s mnoha hrázděnými domy, podíváme se do katedrály a na náměstí, na kterém byla upálena Johanka z Arcu.
  3. den – se vydáme se na Alabastrové pobřeží. Uvidíme nádherné bílé skalnaté útesy lázeňského městečka Étretat. Pak přejedeme přes impozantní Pont de Normandie a budeme pokračovat k plážím Dne D – budeme si povídat o vylodění spojeneckých armád v Normandii v závěru druhé světové války. Navštívíme pláž Omaha Beach, kde probíhaly nejtěžší boje a válečný hřbitov Colleville-sur Mer, uvidíme zbytky umělého přístavu Mulberry.
  4. den – na nás čeká skutečný klenot – románsko-gotické opatství Mont-Saint Michel, po Paříži druhé nejnavštěvovanější místo Francie. Po prohlídce budeme pokračovat do Cancale, kde se podíváme na jednu ústřicovou farmu. A navštívíme také korzárský přístav Saint-Malo. Projdeme se po mohutných hradbách a odpočineme si na pláži..
  5. den – se vydáme na Smaragdové pobřeží a užijeme si vyhlídek na blankytně modré moře omývající skalnaté útesy v okolí Cap Fréhel. Pak nás čeká cesta vnitrozemím Bretaně se zastávkou ve vesničce Guéhenno s farním dvorem s Kalvárií,  typickou památkou bretaňské architektury a sochařství. Podíváme se také na poloostrov Quiberon – poznáme tak jižní bretaňské pobřeží Côte sauvage. Do pravěku se pak přeneseme v Carnacu. Nad tisíci obrovských vztyčených kamenů – menhirů se budeme ptát, kdo je postavil a za jakým účelem?
  6. den – v městečku Vannes se můžeme vydat po stopách Tří mušketýrů, jeho historické centrum s hrázděnými domy a katedrálou svatého Petra je obklopené hradbami s krásnými zahradami, zavítáme také do městské tržnice. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme katedrálu v Chartres, první gotickou katedrálu, která byla ve Francii postavena. Noční přejezd do ČR.
  7. den – dopoledne návrat do ČR.

Cena zájezdu obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 4x ubytování se snídaní v hotelu Formule 1, služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK

Cena zájezdu neobsahuje: vstupné cca 15€

 

Varianta: prodloužená devítidenní/6noclehů, cena 8 950 Kč. V programu navíc Honfleur, více času je věnováno plážím Dne D – přidán Pointe du Hoc, Quistreham – muzeum Atlantského valu, Paimpontský les – Artušovské legendy. Podrobný program na vyžádání zašleme.