Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Jihozápadní Francie

 

 

…bohatá historie i moderní živá současnost……literární toulky……gastronomický a vinařský ráj….vydejte se s námi do historických oblasti Gaskoňska, Akvitánie a Poitou, do kraje nekonečných pláží na pobřeží Atlantiku……

 

JIHOZÁPADNÍ FRANCIE

 

Termín: dle dohody

Cena: 7 600 Kč

Program:

  1. den – odpoledne odjezd autobusem z ČR, noční přejezd přes Německo do Francie.
  2. den – naší první zastávkou bude LA ROCHELLE, které bylo po staletí důležitým přístavem.a obchodním centrem. Dodnes se dochovalo monumentální opevnění se třemi mohutnými věžemi, které střežily starý přístav. Procházka centrem města s typickými ulicemi s loubím. Podmořský svět objevíme v obřím akváriu. Čeká nás i výlet lodí na nedaleký ostrov Ile d´Aix a podíváme se také ke známé pevnosti Boyard.
  3. den – ve městě COGNAC se seznámíme s výrobou proslulé pálenky. Při procházce městem nás zaujmou mnohé renesanční stavby z doby krále Františka I. V BERGERACU se se vzpomínkou na Cyrana projdeme úzkými středověkými uličkami.
  4. den – se podíváme do známého střediska SAINT ÉMILION s proslulými vinicemi a skalním kostelem. Určitě se také zastavíme v nějakém vinařství. Pak si užijeme nekonečných pláží pobřeží Atlantiku, pojedeme do ARCACHONU, malebných přímořských lázní. Kousek za městem se nachází nejvyšší evropská duna Dune du Pilat, s krásným výhledem na Atlantik i okolní borovicový les
  5.  den – nás čeká prohlídka BORDEAUX, proslulého vinařského střediska. Projdeme se centrem ke katedrále sv. Ondřeje, Grand Théâtre a na Place des Quinconces, které je největší ve Francii a jedním z největších náměstí v Evropě. Navštívíme také muzeum vína a některé z dalších četných muzeí města. Večer odjezd z Francie, noční přejezd přes Francii a Německo do ČR.
  6. den – odpoledne kolem 14 h návrat do ČR

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x ubytování se snídaní v hotelu Formule 1 nebo Premiere Classe, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce.

 

Cena neobsahuje: vstupné dle programu – cca 30€

Varianta: prodloužení o jeden den, prohlídka města Toulouse, včetně exkurze do Airbus a Carcassonne.  Cena 8 250 Kč.