Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Paříž, Versailles a Remeš

Termín: dle dohody

Cena: 6 200 Kč

Program:

  1. den – odjezd z ČR cca v 18h, noční přejezd Německem
  2. den – prohlídka REMEŠE, historické metropole kraje Champagne. Zdejší katedrála je jednou z nejhezčích ve Francii, po staletí v ní probíhaly královské korunovace. Spolu s basilikou St.Rémi patří k francouzským památkám UNESCO. Zavítáme také do proslulých šampaňských sklepů Pommery. Odpoledne dorazíme do Paříže a naši prohlídku začneme tam, kde se začaly psát dějiny města – na ostrově Ile de la Cité. Podíváme se do nádherné gotické  Sainte Chapelle a proslulé katedrály Notre Dame. Vystoupáme-li nahoru na věž, budeme odměněni krásným výhledem a možná potkáme i zvoníka Quasimoda. Poté se kolem pařížské radnice vydáme ke kulturnímu centru Pompidou a na Forum Les Halles.
  3. den – začneme prohlídkou muzea Louvre (egyptské umění, antické sochařství, italské renesanční umění, francouzské malířství, holandští mistři). Pak se vydáme do Latinské čtvrti – uvidíme Sorbonnu, Pantheon, odpočineme si v Lucemburských zahradách a projdeme se kouzelnou rue Moufetard.V podvečer zajedeme do moderní čtvrti La Défense.
  4. den – ve VERSAILLES – si prohlédneme přepychový palác Krále Slunce se Zrcadlovým sálem a projdeme se krásnými rozlehlými zahradami. Odpoledne se vrátíme do Paříže a pojedeme si prohlédnout basiliku v Saint-Denis, jedno ze základních děl francouzské gotiky, která je také pohřební basilikou francouzských králů.  Pak se vydáme na Montmartre, projdeme se místy, kde si dávali dostaveníčko slavní umělci, kde Picasso maloval své Avignonské slečny, kde Maraisův „Muž“ prochází zdí, ke kavárně Au Lapin agile, Place de Tertre a bazilice Sacré – Coeur. Uvidíme samozřejmě i lopatky slavného kabaretu Moulin Rouge.
  5. den – dnešní program začneme návštěvou muzea d´Orsay  s bohatými sbírkami impresionistů a expozicí secese. Prohlídku si doplníme ještě v sousedním muzeu sochaře Augusta Rodina. Pak kolem Invalidovny (hrob Napoleona) dojdeme až k EIFFELOVCE. No a samozřejmě že nesmí chybět procházka po slavné avenue des Champs-Élysées. Večer odjezd z Paříže. Noční přejezd Německem.
  6. den – ráno návrat do ČR

 

Během programu určitě uděláme i okružní jízdu autobusem, ukážeme si francouzskou národní knihovnu, obě pařížská operní divadla – Opéra-Garnier i novou moderní budovu Opéra – Bastille, projedeme tzv. Velkými bulváry, a po Champs-Élysées od náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku. Vyzkoušíme samozřejmě i pařížské metro a hezkým zážitkem určitě bude i večerní projížďka lodí po Seině.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x nocleh v hotelu Formule 1 se snídaní (varianta Ibis Budget 6 800 Kč), komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

Cena nezahrnuje: vstupné cca 35€ (Eiffelova věž, projížďka lodí, šampaňské sklepy Pommery). Vstupy do většiny muzeí jsou pro studenty zdarma.