Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Berlín

 

BERLÍN – historická i moderní metropole

 

Termín: dle dohody

Cena: 

 

Program:

1.den – odjezd ráno z ČR, dle nástupního místa cca kolem šesté – sedmé hodiny. Po příjezdu do BERLÍNA zavítáme nejprve ke dvěma velkým symbolům města k Braniborské bráně a na třídu Unter den Linden.

V budově Říšského sněmu budeme moci vystoupit do architektonicky zajímavé kupole s výhledem do širokého okolí. Smutné kapitoly moderních dějin nám připomene Památník holocaustu a Checkpoint Charlie – dřívější přechod mezi východním a západním Berlínem a torzo Berlínské zdi. Zcela moderní Berlín představuje nově zbudované Potsdamerplatz (Postupimské náměstí). 

 

2.den – po snídani budeme pokračovat v prohlídce města: náměstí Alexanderplatz s vyhlídkovou televizní věží a unikátně opravená čtvrť Hackesche Höfe. Pak se vydáme na Muzejní ostrov – mezi mnoha muzei (Egyptské muzeum, Národní galerie s rancouzskými impresionisty, Nová galerie se sbírkami 20. století) si nenecháme ujít zejména Pergamonmuseum se světoznámými exponáty z období sumerské, babylonské, asyrské říše a islámského světa). Ukážeme si také berlínský Dóm a radnici. 

 
3.den – po snídani se podíváme do Německého technického muzea s bohatými sbírkami. Ukážeme si také berlínský olympijský stadion. Na závěr navštívíme Postupim. Císař Fridrich se při stavbě svého letního sídla zcela jistě nechal inspirovat francouzskými Versailles. Prohlédneme si zámek Sansoussi i rozlehlý park s mnoha působivými stavbami. Návrat do ČR cca ve 23 h.

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem, 2x ubytování se snídaní v Berlíně ve studentském hostelu, služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK.

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 30€

 

Zajištění prohlídek do muzeí – studentské slevy, mnoho muzeí má vstupy pro studentské skupiny-zdarma.