Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Jižní Francie – barevné kouzlo Provence

Termín: dle dohody

Cena: 7 200 Kč

PROGRAM:

  1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo do Francie.
  2. den – naše putování jižní Francií začneme u slavného aquaduktu PONT DU GARD, který sami staří Římané pokládali za jeden z nejlepších důkazů o velikosti své říše. V AVIGNONU si prohlédneme impozantní papežský palác, ve kterém se odehrály události významné i pro naše dějiny, zatančíme si na mostě sv. Bénezeta a projdeme se krásnými zahradami.
  3. den – se vydáme do nitra voňavé Provence. Projdeme se malebnými uličkami vesničky GORDES, prohlédneme si nádherné románské cisterciácké opatství v SÉNANQUE, obklopené levandulovými poli. A nádhernou provensálskou přírodou se pokocháme také při procházce po Sentier des Ocres ROUSSILLONU. Samozřejmě, že nezapomene cestou navštívit nějaké typické marché provençal , které k tomuto regionu neodmyslitelně patří. A večer se ještě projdeme po slavném Cours Mirabeau s nádhernými fontánami v AIX en PROVENCE.
  4. den – k Provence patří také azurově modré moře. Za ním se vydáme do CASSIS. Krásu pobřeží si vychutnáme při projížďce lodí kolem skalnatých útesů – calanques. Pak se vykoupeme a odpočineme na pláži. Naším dalším cílem bude LES BAUX-de-PROVENCE, při pohledu na něj je těžké říct, kde končí skála a kde začíná hrad. Čeká nás procházka opevněnou vesničkou s prohlídkou „Muzea Santons“ – betlémových figurek.
  5. den – římské období Provence si připomeneme ve městě ORANGE. V jeho historickém centru uvidíme triumfální oblouk a římské divadlo z 1. století, které se považuje za nejlépe zachovalé. Na zpáteční cestě se ještě zastavíme v v kraji ARDECHE. Stejnojmenná řeka zde vytvořila 30 kilometrů dlouhý kaňon. Uvidíme 60 metrů vysoký skalní most Pont d´Arc a pokocháme se pohledem z vyhlídkového místa u jeskyně Grotte de la Madelaine. Pak už se vydáme na cestu domů.
  6. den – ráno návrat do ČR

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x nocleh se snídaní v hotelu Formule 1, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce

Cena neobsahuje: vstupné dle programu – orientačně cca 45€ (Avignon, sentier des Ocres, projížďka lodí v Cassis, Orange, Les Baux, Sénanque)