Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Bretagne

… .romantické pobřeží, megalitické památky, záhady a legendy, ústřice a výborné palačinky

…určitě existuje spousta dalších důvodů, proč vyrazit do

 

BRETAGNE

 

Termín: dle dohody                                                   Cena: 7 600 Kč

Program:

  1. den – vpodvečer odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo do Francie.
  2. den – naší první zastávkou bude skutečný architektonický klenot Mont Saint Michel. Čeká nás prohlídka tohoto nádherného románsko-gotického opatství. Povíme si také, jak to vlastně je s hranicemi mezi Bretagní a Normandií. 
  3. den – nejprve se na jedné farmě v Cancale dozvíme, jak se pěstují ústřice. Pak budeme pokračovat do Saint Malo – starého korzárského přístavu. Projdeme se po hradbách i uličkami města a odpočineme si na pláži. Za nádhernými výhledy se vydáme na pobřeží Côte d Émeraude, k majáku na Cap Fréhel. Večer dojedeme do kempu v Morbihanském zálivu a ubytujeme se.  
  4. den – se vydáme do míst opředených legendami, do lesa Les Broceliande, příbytku krále Artuše a jeho rytířů (chateau Comper, jezero víly Viviane, Merlinův hrob, fontaine de Jouvence). Jedním z bretaňských klenotů je také zámek Josselin. Ve vesničce Guéhenno najdeme farní dvůr s Kalvárií – typickou památku bretaňské architektury).
  5. den – nás čeká cesta podél jižního bretaňského pobřeží. Podíváme se do Carnacu – asi 8km dlouhý pás čítající přes 10 000 kamenů – kdo a proč je postavil? Příliš mnoho záhad na jednom místě. Zastavíme se také v malebném Concarneau a vyhlídek na krásné pobřeží si užijeme na poloostrově Quiberon.
  6. den – v městečku Vannes se vydáme po stopách Tří mušketýrů a projdeme se historickým jádrem města – hrázděné domy, hradby s krásnými zahradami, katedrála sv. Petra, městská tržnice. Odpoledne vyrazíme domů a na zpáteční cestě si ještě prohlédneme jednu z nejkrásnějších francouzských katedrál v Chartres. Noční přejezd do ČR.
  7. den – dopoledne návrat do ČR.

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 4x ubytování se snídaní v auberge de jeunesse nebo v hotelu Formule 1 cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storno (Česká pojišťovna, typ Evropa storno 15), zákonné pojištění CK, služby českého průvodce.

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 30€

 

Varianta:v případě zájmu možnost zajištění ubytování v mobilhomech v kempu v Morbihanském zálivu.