Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Paříž a Versailles

Termín: dle dohody

Cena: 5 500 Kč

Program:

  1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční průjezd Německem.
  2. den – po příjezdu do Paříže se nejprve projdeme Latinskou čtvrtí (Lucemburské zahrady, Sorbonna, Pantheon, boulevard Saint Michel). Pak se vydáme tam, kde se začaly psát dějiny města – na ostrov Ile de la Cité. Podíváme se do nádherné gotické  Sainte Chapelle a proslulé katedrály Notre Dame. Vystoupáme-li nahoru na věž, budeme odměněni krásným výhledem a možná potkáme i zvoníka Quasimoda. Kolem pařížské radnice pak dojdeme ke kulturnímu centru Pompidou.  .
  3. den –pojedeme  do Versailles –  prohlédneme si přepychový palác Krále Slunce se Zrcadlovým sálem a projdeme se krásnými rozlehlými zahradami. Odpoledne se vrátíme do Paříže a vyjedeme na Eiffelovku. Pak se vydáme na Montmartre, projdeme se místy, kde si dávali dostaveníčko slavní umělci. Dojdeme až na Place de Tertre plné malířů a k bazilice Sacré Coeur. Uvidíme samozřejmě i lopatky Moulin Rouge.
  4. den – se zajedeme podívat do moderní čtvrti La Défense. Pak si prohlédneme něco z bohatých sbírek muzea Louvre (egyptské umění, antické sochařství, italské renesanční umění, francouzské malířství, holandští mistři). Odpočineme si v Tuilerijských zahradách a pak po nábřeží dojdeme k Invalidovně, kde je pochován císař Napoleon a přes secesní most Alexandra III. dojdeme na slavnou avenue des Champs-Élysées. Večer odjezd z Paříže. Noční přejezd Německem.
  5. den – návrat do ČR.

 

Během programu určitě uděláme i okružní jízdu autobusem, ukážeme si francouzskou národní knihovnu, obě pařížská operní divadla – Opéra-Garnier i novou moderní budovu Opéra – Bastille, projedeme tzv. Velkými bulváry, a po Champs-Élysées od náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku. Vyzkoušíme samozřejmě i pařížské metro a hezkým zážitkem určitě bude i večerní projížďka lodí po Seině. Připraveny jsou informační materiály.

Cena zájezdu zahrnuje – dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 2x nocleh v hotelu Formule 1 se snídaní, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné cca 25€ (Eiffelova věž, projížďka lodí…), vstupy do státních muzeí jsou pro studenty zdarma
  • možnost zajištění večeří v síti samoobslužných restaurací Flunch – menu hlavní jídlo + nápoj cca 8€