Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Paříž, Versailles, Štrasburk

(pouze zpáteční noční přejezd)

Termín: dle dohody
Cena: 6 200 Kč

Program:

  1. den – brzy ráno odjezd, cesta Německem. Odpoledne příjezd do ŠTRASBURKU – prohlídka historického centra (katedrála Notre Dame, čtvrť Petite France s mlýny, mosty a hrázděnými domy), podíváme se také k budovám evropských institucí (autobusem nebo příjemnou projížďkou lodí po řece Ill. Ubytování.
  2. den – po snídani odjezd do PAŘÍŽE. Nejprve se vydáme tam, kde se začaly psát dějiny města – na ostrov Ile de la Cité. Podíváme se do nádherné gotické Sainte Chapelle a proslulé katedrály Notre Dame. Vystoupáme-li nahoru na věž, budeme odměněni krásným výhledem a možná potkáme i zvoníka Quasimoda. Pak se projdeme Latinskou čtvrtí – Sorbonna, Pantheon, Lucemburské zahrady.
  3. den – výlet do VERSAILLES – palác krále Slunce se slavným Zrcadlovým sálem, obklopený rozlehlými zahradami. Odpoledne se vrátíme do PAŘÍŽE a podíváme se do moderní čtvrti La Défense. Večer se vydáme na Montmartre – procházka místy, kde si dávali dostaveníčko slavní umělci, kde Picasso maloval své Avignonské slečny, kde Maraisův „Muž“ prochází zdí, ke kavárně Au Lapin agile, Place de Tertre a bazilice Sacré-Coeur. Uvidíme samozřejmě i lopatky Moulin Rouge. Možnost projížďky lodí po Seině.
  4. den – začneme prohlídkou muzea Louvre (egyptské umění, antické sochařství, italské renesanční umění, francouzské malířství, holandští mistři). Pak přes Tuilerijské zahrady a po nábřeží dojdeme až k EIFFELOVCE No a samozřejmě, že nesmí chybět procházka po slavné avenue des Champs-Élysées. Večer odjezd z Paříže. Noční přejezd Německem
  5. den – dopoledne návrat do ČR

Během programu určitě uděláme i okružní jízdu autobusem, ukážeme si francouzskou národní knihovnu, obě pařížská operní divadla – Opéra-Garnier i novou moderní budovu Opéra – Bastille, projedeme tzv. Velkými bulváry, a po Champs-Élysées od náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku. Vyzkoušíme samozřejmě i pařížské metro a hezkým zážitkem určitě bude i večerní projížďka lodí po Seině.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x nocleh v hotelu Formule 1 se snídaní, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 30 € (Eiffelovka, lodě) – vstupy do státních muzeí jsou pro studenty zdarma, zajišťujeme rezervace časových vstupů. Možnost zajištění večeří v síti restaurací Flunch – menu cca 8 € (hlavní jídlo + nápoj).