Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Azurové pobřeží

(výlet za sluncem, světlem, levandulí, za malíři, četníky i filmovými hvězdami)

Termín: dle dohody
Cena: 6 950 Kč

Program:

  1. den – večer odjezd z ČR, noční přejezd do Francie.
  2. den – náš program začne v MONACKÉM KNÍŽECTVÍ – prohlédneme si katedrálu a podíváme se na střídání stráží před knížecím palácem. Také si rozhodně nenecháme ujít Cousteaův podmořský svět ve světoznámém  Oceánografickém muzeu na skále nad mořem.
  3. den – V ÉZE se projdeme jedinečnou botanickou zahradou – procházejíce se mezi kaktusy se můžeme kochat pohledy na moře i na vrcholky provensálských Alp. Ve VENCE se podíváme do nádherné Růžencové kaple, která je dílem Henriho Matisse. A pak navštívíme SAINT PAUL DE VENCE – s malířskými ateliéry a kouzelnými křivolakými uličkami.
  4. den – cestou do známého jachtařského střediska SAINT TROPEZ (procházka přístavem jachet a historickým centrem, slavná Gendarmerie z komedií s Louisem de Funèsem) se budeme obdivovat pobřežní do ruda zbarvené krajině pohoří Festivalové CANNES je nejhezčí vpodvečer. Najdeme si svou hvězdu na chodníku slávy před Festivalovým palácem, projdeme se po slavné promenádě Croisette a do historického centra Le Suquet, odkud je nádherný výhled na přístav. Dozvíte se také, kde byl vězněn Muž se železnou maskou.
  5. den – ANTIBES – procházka kolem pevnosti Carré a jachtařského přístavu do centra, kde zavítáme na typický provensálský trh. Pak pojedeme vlakem podél pobřeží do NICE – projdeme se po slavné Anglické promenádě a prohlédneme si centrum města. Večer odjezd do ČR.
  6. den – dopoledne příjezd domů.

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 3x ubytování v auberge de jeunesse nebo v hotelu Formule 1 se snídaní, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, doprovod českého průvodce, jízdné vlakem dle programu

Cena neobsahuje vstupné a výlet lodí v Saint Tropez – cca 20€