Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Salzburg a Solná komora

 

 

… cesta do kraje alpských velikánů a solných jezer za krásnými přírodními sceneriemi i historicky zajímavými místy…..

SALZBURG, SOLNÁ KOMORA A KOUZELNÉ VRCHOLKY ALP

 

Termín: dle dohody

Cena: 5 800 Kč

 

Program:

  1. den – odjezd z Prahy cca kolem 6h. Naší první zastávkou bude město na soutoku tří řek Pasov, které už od středověku bylo důležitou křižovatkou obchodních cest, mimo jiné i Zlaté stezky, která vedla k nám do Čech. Povíme si o historickém trojmezí, k němuž patří i naše Pošumaví, ve zdejším Muzeu skla se nachází kolem třiceti tisíc českých exponátů. Neopomeneme Dóm. Sv. Štěpána, který ukrývá největší varhany na světě. Odpoledne se podíváme do města Linz, ležícího na Dunaji, který byl svým významem opravdovou „cestou králů a císařů“. Projdeme se centrem a zavítáme do Ars Electronica Center – koncipovaného jako „muzeum budoucnosti laboratorního charakteru“. Mnohé interaktivní instalace nám umožní nahlédnout do světa vědeckých výzkumů, mediálního umění či designu. Večer příjezd do Salzburgu, ubytování.
  2. den – se pojedeme podívat do oblasti Berchtesgadenských Alp, do městečka Obersalzberg s vilami mnoha prominentů Třetí říše a odtud se místním busem a výtahem ve skále dostaneme až k proslulému Hitlerovu sídlu zvanému Orlí hnízdo (hora Kehlstein). Odpoledne si prohlédneme Salzburg. Procházka centrem města s malebnými uličkami a náměstími. V barokním salzburském Dómu působil jako dvorní varhaník Wolfgang Amadeus Mozart, ukážeme si i jeho rodný dům a samozřejmě ochutnáme i místní specialitu – výborné čokoládové Mozartovy kuličky. Dominantou města je pevnost Hohensalzburg, která byla budována od 11. do 18. století. Neopomeneme ani nádherné zahrady zámku Mirabell.
  3. den – se vydáme na snad nejkrásnější panoramatickou cestu mezi vrcholky Alp –Großglockner Hochalpenstraße, která byla vybudována v roce 1935. Překonáme převýšení 1 748 metrů a dostaneme se až do nadmořské výšky 2 571 metrů. Mezi 37 vrcholky třítisícovek uvidíme samozřejmě i nejvyšší horu Rakouska Großglockner. Další nádherné přírodní scenerie nám jistě nabídne největší solnohradská soutěska Liechtensteinklamm. Po dřevěných chodnících se projdeme mezi skalami místy až 300 metrů vysokými.
  4. den – dnes se vypravíme do Solné komory. Kolem jezera Wolfgangsee dojedeme do malebného městečka Hallstatt ležícího na břehu stejnojmenného jezera. Velké naleziště hrobů z mnoha cennými předměty z období 700 – 450 před Kristem dalo pojmenování celému období – kultura hallstattská. Nejvíce se však město proslavilo těžbou soli. O ní se dozvíme při prohlídce solného dolu. Lanovka nás doveze k prohlídce, nejprve si oblékneme speciální úbory a pak vjedeme do hory na malinkatém vláčku, během prohlídky se sklouzneme na dvou skluzavkách. Podíváme se také do lázeňského městečka Bad Ischl, které bývalo letním sídlem habsburských císařů. Na zpáteční cestě se ještě zastavíme u jezera Mondsee. Příjezd do Prahy cca ve 23h.

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní v Salzburgu ve studentském hostelu (vícelůžkové pokoje), služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK

Cena neobsahuje: vstupné cca 40€ (solný důl + lanovka, soutěska, Orlí hnízdo, Salzburg – Mozart, vyhlídky, Linz – AEC)