Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Provence

na vytvoření obrazu jižní Francie se podíleli už staří Římané, je to kraj od milostné poezie trubadúrů až po Fréderica Mistrala odjakživa spjatý s literaturou, jeho krása a magické světlo přitahovaly mnohé věhlasné malíře, vydejte se i vy za poznáním krásných míst

JIŽNÍ FRANCIE – PROVENCE

TERMÍN: dle dohody                                                                     CENA: 7 200 Kč

PROGRAM:

  1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd Německem.
  2. den – nejprve se zastavíme u aquaduktu Pont du Gard, který Římané pokládali za jeden z nejlepších důkazů o velikosti své říše. Poté dojedeme do Arles, města, které je baštou provensálských tradic. Najdeme zde také hodně římských památek a nádherný románsko-gotický kostel sv. Trofima. A byť zde dnes není ani jediný jeho obraz, určitě si připomeneme pobyt malíře Vincenta van Gogha.
  3. den – se vydáme do Aix-en-Provence, města, které je nerozlučně spjato s otcem moderního malířství Paulem Cézannem, navštívíme jeho ateliér a vyhlídku na slavnou horu Sainte Victoire, kterou ztvárnil asi na šedesáti obrazech. Zkusíme ji namalovat také? V centru města, založeného Římany na počátku druhého století se projdeme po slavném Cours Mirabeau s nádhernými fontánami. Odpoledne vyrazíme do srdce Provence a pokocháme se nádhernou přírodou parku Luberon. Projdeme se po Sentier des Ocres Roussillonu a po stopách filmu Dobrý ročník se vydáme v křivolakých uličkách kouzelné „village perché“ – Gordes.
  4. den – pojedeme do Nimes, prohlédneme si římský amfiteátr a chrám Maison Carrée. Odpoledne strávíme v kraji přírodního parku Camargue. Nádherná krajina, bílé koně, černí býci, růžoví plameňáci, typické rybářské chýše „cabanes“a městečko Saintes-Maries-de-la-Mer. Projedeme se lodí a při příznivém počasí také využijeme příležitost vykoupat se v moři.
  5. den – nejprve pojedeme do Avignonu – projdeme se historickým centrem, prohlédneme si impozantní papežský palác, ve kterém se odehrály události významné i pro naše dějiny a zatančíme si na známém mostě sv. Bénezeta. Poté přejedeme vlakem do Orange, kde si ještě jednou připomeneme římské období Provence. V historickém centru města uvidíme triumfální oblouk a římské divadlo z 1. století, které se považuje za nejlépe zachovalé. A pak už nás čeká cesta domů – noční přejezd přes Německo do ČR.
  6. den – v dopoledních hodinách návrat do ČR.

   

  Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), jízdné vlakem Avignon – Orange, 3x nocleh se snídaní v hotelu Formule 1 nebo ve studentských auberge de jeunesse, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce

  Cena neobsahuje: vstupné – orientačně cca 50€ (Avignon, Arles, Aix, Orange, sentier des Ocres, Pont du Gard, projížďka lodí v Camargue)