Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Francie – Paříž

Hlavní město Paříž zcela jistě stojí v centru pozornosti a neustále láká k návštěvě, proto je také široce zastoupena v naší nabídce. Nabízíme několik variant programů – kratší i delší zájezdy, tradiční program i návštěvu míst, na která při prvních, zvláště krátkých cestách nezbude čas. Doporučit můžeme například prohlídku Opéry, exkurzi do pařížského podzemí, výjezd na Tour Montparnasse, Muzeum vzduchu a vesmíru, ve kterém je možné prohlédnout si interiéry letadel Airbus, Concorde a Dakota, prohlídku stadionu Roland Garros, návštěvu Orangerie či muzea Marmottan (Claude Monet), basiliku Saint Denis – kolébku gotiky a další a další zajímavá místa.

Do programu je možné zařadit něco z okolí Paříže – královské zámky Versailles či Fontainebleau, van Goghovo Auvers sur Oise, Monetovu zahradu v Giverny či proslulou katedrálu v Chartres. Cestou do Paříže je možné prohlédnout si bojiště ve Verdunu, katedrálu a šampaňské sklepy v Remeši či alsaský Štrasburk. Vybrat si můžete i Paříž v kombinaci s některým z regionů nebo cestu zaměřenou na prohlídky galerií.

Během programu počítáme s okružní jízdou autobusem, při které si ukážeme mnoho zajímavého, vyzkoušíme samozřejmě i pařížské metro a hezkým zážitkem bývá i večerní projížďka lodí po Seině.

Ubytování v Paříži zajišťujeme většinou v hotelu Formule 1 na Porte de Chatillon nebo Port de Montreuil – dvou a třílůžkové pokoje, blízkost metra a obchodního domu Monoprix, resp. Carrefour.

Je možné zajistit také ve studentských auberge de jeunesse – příplatek cca 200 Kč /osoba/noc, nebo v hotelu Ibis Budget (příplatek cca 300 Kč /osoba/noc).

Nabízíme také zajištění večeří v samoobslužných restauracích Flunch, menu hlavní jídlo + nápoj cca 8€.

Zajištění rezervací do muzeí a využití autobusu (kromě prvního a posledního dne v Paříži (nutná bezpečnostní přestávka) je pro nás samozřejmostí.