Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Languedoc – Sète

            ……poznejte historii i každodennost Languedoku, vydejte se na jih Francie, na hvězdicový poznávací zájezd s ubytováním v blízkosti nádherné písčité pláže…

 

LANGUEDOC – SÈTE

 

Termín: dle dohody

Cena: dle termínu 6 900 – 7 400 Kč

Program:

  1. den –odpoledne odjezd autobusem z ČR, noční přejezd přes Německo do Francie.
  2. den – naší první zastávkou bude známý aquadukt Pont du Gard, který Římané pokládali za jeden z nejlepších důkazů o velikosti své říše. Poté dojezd do kempu, ubytování a odpočinek u moře.
  3. den – Carcassonne – unikátem mezi unikáty je nazývána tato památka UNESCO, středověké město s pevností obehnané dvojími hradbami. Podává svědectví tisíciletého vývoje vojenské architektury, historie Římanů, Vizigótů a Franků, catharského hnutí i francouzsko-španělských vztahů. Dalším městem s bohatou historií v tomto kraji na „křižovatce kultur“ je město Narbonne, první římská kolonie mimo území Itálie. Prohlédneme si centrum s gotickou katedrálou a opevněným biskupským palácem. Připomeneme si také technický skvost kraje – Canal du Midi – spojnici dvou moří vybudovanou už v 17. století.
  4. den – pojedeme do Montpellier, střediska Languedocu, města mezi horami a mořem. Rozhlédneme se z promenády de Peyrou a projdeme kolem univerzitního centra se slavnou lékařskou fakultou a katedrálou sv. Petra až na Place de la Comedie a uvidíte také známý architektonický komplex Antigone. Podíváme se také do městečka Saint Guilhelm le Désert, významného místa na poutní cestě do Santiaga de Compostela, kde bylo už v 9.století založeno románské opatství
  5. den – dopoledne si prohlédneme Sète – centrum s přístavem, languedockou tržnicí a divadlem Jeana Vilara. Podíváme se také na farmu, kde chovají ústřice – étang Thau. A znalosti místních specialit si doplníme i v jedné lisovně olivového oleje.
  6. den – odjezd ze Sè Cestou zpět uvidíte jeden z moderních divů světa – Viaduc de Millau – nejvyšší most na světě nad chráněnou přírodní rezervací přes řeku Tarn, je 2460m dlouhý, maximální výška je 270m, jeho pilíře jsou vysoké v závislosti na terénu od 77 do 245 metrů.
  7. den – návrat do ČR cca kolem 10h

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), ubytování ve 4hvězdičkovém kempu v mobilhomech u Sète (v kempu je bazén, supermarket, restaurace, mobilhomy jsou vybaveny kuchyňkou se sporákem a lednicí a kompletním příslušenstvím (WC+sprcha), kompexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK, pobytovou taxu, služby českého průvodce.

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 15€