Mgr. Pavlína Formánková – CK Slunečnice

Normandie – cesta za historií

NORMANDIE

ve stopách francouzské historie od Viléma Dobyvatele až po vylodění 1944

 

Termín: dle dohody

Cena: 7 950 Kč               

Program:

  1. den – odjezd z Prahy cca ve 20h, noční přejezd Německem.
  2. den – naší první zastávkou bude Verdun, kde si připomeneme jednu z nejtragičtějších bitev první světové války (pevnosti Vaux a Douaumont, Kostnice – věž mrtvých, Bajonetový zákop, Americký památník). Pak budeme pokračovat do Remeše, centra kraje Champagne, a prohlédneme si katedrálu Notre Dame, mistrovské dílo gotiky, kde po staletí probíhaly královské korunovace Na závěr dne navštívíme památník v Compiègne, kde bylo v listopadu 1918 podepsáno příměří mezi Státy Dohody a Německem.
  3. den – v Rouenu, v hlavním městě Normandie, nás čeká především historické jádro s hrázděnými domy, slavná gotická katedrála Notre Dame, známá z cyklu obrazů Clauda Moneta (je zde také pohřbeno srdce anglického panovníka Richarda Lví Srdce) a památník Johanky z Arku, která tady byla v r. 1431 upálena. Pak se vydáme k normandskému pobřeží. Bělostné vysoké útesy v okolí lázeňského městečka Étretat nás určitě uchvátí tak, jako kdysi mnohé impresionisty. Pak přejedeme přes impozantní Pont de Normandie a zastavíme se v malebném městečku Honfleur. Zdejší dřevěný kostelík sv. Kateřiny je z 15. století a připomíná převrácenou skořepinu lodi.
  4. den – v Bayeux se přesuneme téměř o celé tisíciletí zpátky a budeme obdivovat slavnou tapisérii, vyprávějící o dobytí Anglie Vilémem Dobyvatelem v bitvě u Hastingsu r. 1066. Poté navštívíme místa Dne D – vylodění spojeneckých vojsk v červnu 1944. Podíváme se na Pointe du Hoc, navštívíme proslulou pláž Omaha Beach, spojenecký hřbitov Colleville-sur Mer a muzeum v Arromanches (včetně zbytku umělého přístavu Mulberry). A abychom měli i pohled z druhé strany, zastavíme se u německého bunkru v Ouistrehamu, ve kterém je umístěno muzeum Atlantského valu.
  5. den – nejprve se krátce zastavíme ve městě Caen, které bylo střediskem Normanského vévodství (Abbaye aux Hommes, Chateau de Caen). Pak budeme pokračovat na Mont Saint Michel, klenot románsko-gotické architektury. Prohlédneme si opatství, ochutnáme zdejší výborné galetky a povíme si, jak to vlastně je s hranicemi mezi Bretagní a Normandií. Znalosti místních specialit si ještě doplníme při návštěvě ústřicové farmy v Cancale.
  6. den – navštívíme starý korzárský přístav St Malo. Staré město, jímž se projdeme, má neopakovatelnou atmosféru a je obklopeno romantickými plážemi, a tak ho nevynecháme, byť vlastně touhle návštěvou „zabrousíme“ už do Bretaně. Na zpáteční cestě nemůžeme vynechat proslulou gotickou katedrálu v Chartres.
  7. den – dopoledne návrat do Prahy.

 

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 2x ubytování se snídaní v hotelu Formule 1, 2x ubytování v kempu v blízkosti pláží (moderní mobilhomy vybavené kuchyňským koutem a příslušenstvím), služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění + zákonné pojištění CK

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 30€, povlečení a ručníky do mobilhomu